fruktóz- és tejmentes diéta szerint
Két gyönyörű kis padlizsánt sikerült vennem a zöldségesnél, és ahogy megláttam, rögtön a picurra gondoltam. Otthon még volt egy nagyobb méretű, azt is hozzácsaptam az adaghoz, így családi vacsora lett belőle.
Hozzávalók (családi adag):
Most nagyon szorított az idő, ezért nem kerestem recepteket, hanem a töltött zöldségek mintájára okoskodtam, és egy fazékban kellett főznöm mindent, de így is mennyei lett az íze, ezért merem ajánlani a receptet: a padlizsánt alaposan mossuk meg, vágjuk ketté, és kaparjuk ki a belsejét, készítsünk csónakokat, amelyeket majd megtölthetünk. Helyezzük kivajazott jénaiba, fűszerezzük kevés sóval, borssal és rozmaringgal.
A kikapart padlizsánt vágjuk kicsit össze, hogy ne maradjanak hosszú szálak az ételben. A hagymát kockázzuk fel, és tegyük oda közben egy kis olajon párolódni, majd dobjuk rá a padlizsán kikapart belsejét, mehet rá a darálthús is. Keverjük össze, tegyük rá a fedőt, és hagyjunk megfőni, megpuhulni mindent. Kevergessük meg néha, hogy a hús pergős legyen, és a vége felé fűszerezzük.
Töltsük meg a csónakokat a töltelékkel, öntsünk rá egy kis tejszínt. A nem tejcukor érzékeny felnőttek :) adagjára tejfölt öntöttem, és sajtot szórtam. Fedjük le alufóliával, és helyezzük 200 fokra előmelegített sütőbe. Kb. 20 percig pároljuk így, hogy a padlizsán megpuhuljon, majd vegyük le a fóliát, és pirítsuk meg a tetejét.
Én krumplipürével tálaltam: 4 közepes új krumplit megmostam, megtöröltem, becsavartam alufóliába, és beraktam a padlizsánnal együtt a sütőbe, mikor megpuhultak krumplinyomóval áttörtem, 1 diónyi vajat kevertem hozzá, kevés sóval fűszereztem, és zabtejjel puhítottam (annyi zabtejet érdemes a krumplis masszához adni, hogy selymessé váljon, de ne legyen folyós). A sütőben sült krumplipüré íze teljesen más, mint a többié. Nagyon illett a töltött padlizsánhoz.