fruktóz- és tejmentes diéta szerint
Mikor egy héten belül egymás után három tortát kell elkészíteni, de a diéta (fruktóz malabszorpció, laktózintolerancia, tejfehérje allergia) miatt az ízesítés nem nagyon változható, olyankor az ember nagyon kreatív lesz :) A pillangóAMP és a Minnie-s torta után megszületett az unikornis torta is.
Hozzávalókat ld. a jegyzetlapon. A piskóta a hagyományos recept szerint készült kis átalakítással (ha valaki tojásmentes piskóta receptet keres, olyat is talál a blogon: ld. banános csokitortaAMP, torta két éves szülinapraAMP).
A tojások sárgáját a cukorral és a vaníliával keverjük fehéredésig. A lisztet szitáljuk át egy külön tálba, és keverjük össze a sütőporral. A tojások fehérjét is verjük kemény habbá. A cukros tojássárgájára szórjuk rá a liszt felét, tegyük rá a tojásfehérjét, majd a tetejére a maradék lisztet, és fakanállal keverjük, de nagyon óvatosan, nehogy a tojáshab összetörjön. A tésztát öntsük sütőpapírral kibélelt (vagy jól kivajazott kilisztezett) téglalap alakú formába, és 180 fokra előmelegített sütőben helyezzük, ha a a teteje kissé elkezd barnulni, már készen is van (kb. 30 perc). A megsült piskótát hagyhatjuk még pár percet a sütőben hűlni, majd borítsuk ki, lehetőleg rácsra, hagyjuk teljesen kihűlni.
Az én töltelékem: diós vajaskrém (működik vajas vaníliás krémként, ha még kerülnétek a magokat), a külső díszítés pedig vaníliás pudingos vajkrém: ld. recept összetevői.
Mindkét krém esetén: A tejből öntünk egy keveset a keverőtálba, a többit pedig a fazékba. A kevés növényi tejjel elkeverjük a pudingport, és hozzáadjuk az édesítő egyharmadát (én itt a xilitet adtam hozzá, mert ha felfőzzük kevésbé okoz gondot nálunk). Eközben a fazékban levő tejet felforraljuk. Abba az edénybe, amelyben a hideg tejjel elkevertük a port és a cukrot, beleöntjük a felforralt tejet, miközben az egészet kevergetjük, majd visszaöntjük a fazékba, és alacsony fokozaton továbbsűrítjük, kevergetjük. (Így nem lesz csomós.) A diókrémeshez adjuk hozzá még a fazékban készítés közben a darált diót is, hogy megpuhuljon, és az ízek összeérjenek. Pár perc alatt készen lesznek a masszák, hagyjuk kihűlni.
Ha már meghűltek, gépi habverővel dolgozzuk össze a puha vajjal és a maradék édesítővel. Finom, kenhető lágy krémeket kapunk. A vanília krémeset színezzük be mentes ételfestékkel vagy természetes színezékkel (ilyen pl. a céklapor, a spenótpor, a répapor stb., vagy mi is készíthetjük úgy, hogy megfőzzük ezeket).
A piskótát, ha kihűlt nyessük le az oldaláról a felesleges kis széleket, hogy szép, egységes formákat kapjunk (és tegyük félre, mert ebből készíthetjük el az unikornis szarvát, sörényét, és farkát), vágjuk félbe, és töltsük meg a diókrémmel. Majd a téglalap formát ELŐSZÖR osszuk kétharmad-egyharmad arányban, és vágjuk szét, így kapunk egy kisebb téglalapot, és egy kb. négyzetet, a nagy négyzet lesz az unikornis törzse, MÁSODSZOR a kapott kis téglalapot felezzük, így kapunk két négyzetet, az egyik lesz az unikornis feje, a másik a lábai (ha majd azt is kettévágjuk, ld. harmadik pont) és HARMADSZOR a két kisebb négyzetből az egyiket ugyancsak felezzük, ezek lesznek az unikornis lábai.
Most a nagyobb négyzet lesz ugye a test, erre eltolva felülre helyezzük a kisebb négyzetet (nézzétek a fotót és rögtön látjátok, miként), alulra pedig a két kisebb négyzetet (lábak). Majd a maradvány (oldalról lefarigcsált piskótákból kiraktam a sörényt, a szarvat és a farkincát). Én a külsejét is lekentem diókrémmel, és csak ezután díszítettem, de ez el is hagyható. A vajas krémből kivettem egy-egy adagot és külön-külön megszíneztem, majd díszítettem a tortát. Ahogy látjátok a teljes test, a fej félig és a lábak félig színezetlen vajas krémmel készülnek, a fej fele és a lábak fele rózsaszín (ehhez használhattok cukormentes ételízesítőt vagy céklaport), a többi már csak a képzeleten múlik :)
Ha tetszett a recept, kövess a Facebookon és az Instagramon!